Мотика



Мотиката е инструмент за земеделие. С нея и семена, можете, буквално да сте вегетарианец в играта Майнкрафт. С нея се подготвя почва за засаждане, като натискате /не задържате, защото, тогава, ще преманете самото блокче/ блок почва и после слагате семена. Мотиката няма значение от какво е направена, това е по Ваша преценка, но колкото по-здрав е материалът от който е направена мотиката, толкова повече време ще я ползвате. Мотиката може да се прави от, дърво, камък, желязо, злато и диаманти (материалите са подредени по здравина). Рецептата й е две дъски и две пръчки, от каквото и да е дърво /това е рецептата за дървена мотика/. Слагате двете пръчки, една върху друга, на средните квадратчета, а дъските- едната на третото квадратче, върху дъските, а другата до нея, отляво на третото квадратче. Такаче трябва да изглежда като нещо подобно на ↰.

Брадва


За  бърз дърводобив, идва на помощ- брадвата. Брадвата се използва за по-бързо сечене на дървени кубове. Този процес става и с ръце, но с брадвата е по-бързо. Най-добрите брадви са желязната, златната и диамантената. Добра е и каменната, за по-малка нужда. Дървената брадва сече, само малко по-бързо, от сечене с ръка. Рецептата й е три дъски и две пръчки (това е за дървена, ако искате друга, просто сменяте дъските с материала от който, искате брадва). Слагате трите дъски на горния, ляв ъгъл, а пръчките в средните две квадратчета, една върхъ друга.
Рецепта за брадва

Меч


Едно от най-важните неща в майнкрафт- мечът. Използва се за битка с вражески мобове и убиване на животни за месо, кожи, вълна, пера и др. Ако имате меч под ръка, може да се чуствате спокойни и защитени от вражеските мобове. Силата на меча, зависи от материала от който е направен самият меч. Мечът се прави от обичайните неща- дърво, камък, злато и диаманти. Най- добрите мечове са железният и диамантеният. Дървеният меч е добър за началото, когато започвате игра, и нямате материали, за по-здрав. Рецептата му е много лесна. За дървен меч, трябват една пръчка и две дъски, от каквото и да е дърво. Слагате пръчката, и  отгоре /върху нея/, слагате и двете дъски.

Рецепта на меч

Лопата




За да събирате или копаете по-лесно идва на помощ лопатата. Прави се с малко материали. Дървената се прави с eдна дъска и две пръчки, /от каквото и да е дърво/ едни върху други. Лопатата се използва за копаене на пясък или пръст. Лопатата няма голямо значение от какъв материал ще бъде направена, желязната лопата е най-добра /преди диамантената/, защото е доста издръжлива и здрава. Дървената лопата не е най-добрия избор за големи копаения, тя издържа за изкопаване на само 15-20 блока, затова желязната и диамантената лопата, са най-добри. Издръжлива е и каменната, но не много. Лопатата може както всички инструменти да се направи от: дърво, камък, желязо, злато и диаманти. С лопатата се разкопава пръст с трева, като натиснеш /не да задържаш, защото тогава ще премахнеш блока, а само натискаш с лопатата пръстта/, блока пръст с трева и тревата пожълтява/колкото повече такива блока направиш един до друг, толкова по-светли стават/. Така правят селяните в селата пътеките си. Този блок прекопана пръст, не може да се прибере същия, тоест като го изкопаете го прибирате като обикновен блок пръст, без трева.

Кирка


Вместо да се мъчите един час да изкопаете един блок камък, направете си кирка. Рецептата й е много лесна. Първо започнете с дървена кирка, ще ви трябват два-три куба дърво, каквото и да е. Правите си дъски, трябва да са три и две пръчки. Натискате занаятчийската маса и си правите кирка. С кирката се копае почти всичко, разбира се дървената е най-слаба и диамантената- най-силна. С диамантена кирка само например се копае обсидиан. Златната копае най-бързо и лесно /и най-бързо свършва/. Каменната е издръжлива и добра за начало на събиране на много материал. Желязната е втората най-добра, защото е много издръжлива и бърза.
Рецепта за кирка
За да си направите и каменна или друг вид кирка, просто сменете трите дъски с материала от който искате кирка. Кирката може да бъде направена само от дърво, камък, желязо, злато и диаманти.





Връзки


https://plodoveizelenchuci.blogspot.com/-https://plodoveizelenchuci.blogspot.com/ Плодове и зеленчуци-справочник -сайт за различни, познати  и екзотични плодове и зеленчуци, ядки и билки.

Контакти

За да се свържете със създателя на този сайт:
 
Имейл:  nikolaiminkov@mail.bg

Ако искате рекламация или имате въпрос, пишете ми по имейл.

Акациево дърво




Акацията е дърво, което расте само в саваната(саваната е биом, който е до пустиня, той е топъл и див). Дървото е трудно за прибиране заради размера си.
 Дървото е ниско, но клоните се разсклоняват доста  на широко. Кората на дървото е сива, а 
дънера- червеникаво-оранжев. 
За да вземете фиданка от кубче-листо, то шанът е 1/10. Тя изглежда така:
От дъските се получават интересни, красиви и добри за декорация предмети.
Дънер, голо дърво на акация, дъски и акациеви листа



Настройки за влизане и създаване на свят

Продължаваме с последните настройки, тези за влизане.Досега бяхме в Options(опции), за да разгледаме настройките.Сега ако ще играете сами натиснете Singleplayer (самостоятелна игра), другото е Multiplayer(игра с други хора), за Multiplayer, ви трябва да се свържете с други хора чрез сървър.
Така след като натиснахте самостоятелна игра- Singerplayer, ви излиза едно празно място, с отгоре категории и под тях един бутон Create new world (Създай нов свят), натискате го и ви излиза:


Първото е World Name(име на света), тук е както искате.Второто е Default Game Mode(Oсновен режим на играта), тук имате две възможности- Creative( Творчески свят) и Survival(Oцеляване), изберете, който искате.Наред е Difficulity (Трудност), възможностите са четири- Peaceful (мирна обстановка) , Easy(Лесна),  Normal (нормална), Hard(трудна). Изборът е ваш.Следва World Preferences (Предпочитания за света), първо е Starting Map (Карта в началото на играта), отговаряте с ON,OFF, тези неща са за улеснение на играта.
Под него е Bonus Chest (Бонус сандък), избирате си и минаваме на Default Player Permission (Разрешение за подразбиране на играча), отдолу има бутон ⭐Мember (Член), като натиснете бутона ви излизат три тексчета със заглавия: 👋Visitor (Посетител), ⭐Меmber (Член), 
👑Оperator (Оператор). Продължаваме с World Type (тип свят), вариантите са Infinite (Безкраен), Old (стар) и Flat (плосък).Отдолу има Seeds (семена) , тук има около десет варианта, вие си избирате, но това не е задължително.Надолу има настройки, които са си нагласени и не са важни.Като свършихме със създаването на света, натискате Done(потвърди) и света вече ви е готов, време е да започвате да оцелявате.
Вижте как да оцелеете първият ден- тук.

Настройки- Видео

Ако сте нови в играта или сега сте си я изтеглили, нека ви въведа!Първо започваме с настройките; Това са настройките за видеото↓↓. Започваме с Graphics (Графики), тук има две опции- slowly (бавен) и fast (бърз).По-добре изберете fast (бърз), но това няма много значение, защото може да сменяте slowly-fast със средният бутон на контролера (с форма на кръгче).Продължаваме с Smooth Lighting (мека светлина), тук има пак два бутона- ON(включен), OFF(изключен). Добрият вариант е ОFF.Следващото е Smooth lighting Level (Мека светлина ниво), има числа от 0-100. Изберете ОFF(0). Продължаваме с  GUI Scale: (мащаб на потребителският интерфейс), изберете Auto(Автоматично), за да не се занимавате, иначе става трудно.Следва  Brightness:(Яркост), тук се наглася  на число от 1-100. Изберете от 50-100%(по ваша преценка, но по мой опит ви казвам да изберете 100%), за да не ви е тъмно. Сега си местим погледа на Fog (мъгла), вариантите за отговор са ON,OFF. Потвърдете OFF, мъглата е за по-напреднали. Напред-Shaders(Шейдъри), шейдърите са невероятна графика, значи не се занимавайте с тях, когато напреднете в играта, ще ги разберете.След това са Details(Детайли). В този отдел има разни детаили за видеото. Следва Animations(Анимации),  оставете ги както са си.На ред е Render Distance: (далечно растояние). Ще ви е добре на 2 tiny. Подред е Max Framerate:(максимална честота), натиснете Unlimited(неограничена, безкрайна).
Следващото е View Bobbing(Изглед), вариантите са отново ON,OFF, тук няма много значение кое ще изберете. Може би засега оставете на OFF.Сега ще погледнем Use VBOs(Използване на увеличение на честотата с от 5-10%),изборите, както забелязвате е за пореден път са ON,OFF. Пускате ОFF, защото това изобщо не ви е нужно.Преместваме си погледа на Alternative Blocks:(Паралелни бликове), тук пускате ON, защото ако пуснете OFF, няма да имате паралелни блокове като: Камък➡️Калдъръм,Метална плоча➡️Блок желязо.Минаваме на Fog start (старт на мъгла), нагласете на 0.2 време.Следва Quality(Kачество), натискате бутона и ви се появяват други скали за избиране на числа за настройка от 0-100, пуснете всички на 100% или поне на нещо повече от 50%.Предпоследната настройка се нарича Performance(извършване), натискате бутона и ви излизат няколко скали и избори за извършване на различни действия.Иии последното Other(Други). Това е група от други, не много важни настройки(важните настройки са показаните)като:най-вече за сенки,облаци и други ненужни настройки.Най- после като свършихме с настройките за видеото натиснете най-долу↓ бутона Done(завършено).




Някой настройки са по-различни, това зависи от версията на играта, обикновено, по-новите актуализации на играта се добавят или рядко-премахват ненужни настройки.Ето настройки за видео на други версии на играта:




Настройки за чат и излъчване

Продължаваме с настройките:
Това са Twitch Broadcast Settings(Нагласяне на настройки за излъчване).Първото е Quality(Kачество), опциите са число от 0.1-0.3000,  нагласете го на половина-0.1500 bpp.Следва  Bandwidth(Скороста на връзката към Интернет), нагласете на max-3000 Kbps. Наред е Mic Volume(звук на микрофона),тук вие си избирате колко звук искате, но ви препоръчвам да имате повече от 50%, .Обръщаме внимание на Compression (Компресия), тук също настроите нещата на Medium(Средно).Следва Framerate (Кадри), опцията е скала от 1-100, нагласете на 25 fps.Виждаме Send Metadata(изпращане на метаданни), например да изпращате постиженията си в X-box Life.Включете на ON.Гледаме System Volume (системен звук), пуснете го колкото вие искате, но пак ви препоръчвам да е повече от 50%, за да чувате зомбита и крийпъри.
Долу имаме и TwItch Chat Settings (Нагласяне на настройките за чат).Първо имаме Enable: (позволяване) и пускате Whilst Streaming(по време на стрийминг). До него имаме и User Filter:
(потребителски филтър), после имаме два варианта:All viewers (към всички зрители) и Only to me (само към мен), това си избирате вие.Отдолу имате  и Broadcast Server list (списък на сървърите за излъчване).После като свършите и с тези настройки натискате бутон Done.

















Настройка за език

С тази настройка за език, можете да си смените изцяло езика на играта. Можете да си смените езика на български и няма да имате нужда от статиите за настройки.В тази настройка  Language (Език), има 30 езика.




Настройки-главни




За да започнете в Майнкрафт, вие трябва да сте запознати с настройките.Ето снимка на главния отдел на настройките:Отляво са подотделите на настройките.Ето например на снимката е натисната поднастройката Видео,
за която ще пиша малко по-късно.

Вижте другите настройки :)
⬅️Това е таблото за влизане. Натискате Options(Oпции) и ви се появява това горе⬆️.

Контролер

За да може да ходите, скачате или тичате в света на Майнкрафт, ви трябва да знете контролера и кое копче за какво е. Контролера изглежда така:
                                                         
                                                               
 И разбирасе ако играете Маинкрафт на Компютър, но само с клавиатура, ще ви трябва и тази таблица с бутони:
Таблица с бутони за клавиатура